Dlaczego nowe liceum?

Dlaczego nowe liceum?

Pleszew_liceum__Ptak

Szanowni Państwo, drodzy Gimnazjaliści!

Nowe Liceum Ogólnokształcące to odpowiedź na potrzeby naszych uczniów. To nowa jakość kształcenia skoncentrowana na indywidualnych potrzebach każdego ucznia. Niepubliczne Liceum prowadzić będzie Stowarzyszenia „Ago-Trójka” oraz pośrednio na mocy podpisanego porozumienia Urząd Miasta i Gminy w Pleszewie. To dobry, a co najważniejsze – doświadczony duet w zakresie oświaty i edukacji młodych ludzi. Stowarzyszenie ma ogromne możliwości, a samorząd doświadczenie w prowadzeniu szkół.

Liceum powstało już rok temu. Wiele czasu zajęło nam konstruowanie optymalnej oferty dla przyszłych licealistów. Ta z kolei jest efektem wywiadów z gimnazjalistami i ich rodzicami. Chcieliśmy poznać ich potrzeby, dowiedzieć się czego oczekują od szkoły średniej i jakie uczniowie mają plany na przyszłość. W efekcie powstała szkoła z czterema rozszerzeniami, gdzie oknem na świat jest język angielski i które gwarantują zdanie matury na bardzo wysokim poziomie. Uruchamiamy tylko jedną klasę, by skoncentrować się na uczniu. Chcemy, by wszystko to, co jest mu potrzebne do zdania matury na wysokim poziomie, otrzymał podczas zajęć.

Dziś dobre wykształcenie to klucz do sukcesu. Dobrze zdana matura to początek zawodowej drogi każdego młodego człowieka. Ta szkoła jest po to, by ten start był łatwy i by otworzyć drogę na najlepsze polskie uczelnie. Wybierając nowe Niepubliczne Liceum Ogólnokształcące nic nie traci ani absolwent gimnazjum, ani rodzic. Mogą jedynie zyskać. Jako zastępca burmistrza od wielu lat zajmujący się pleszewską oświatą jestem tego gwarantem.

Serdecznie zapraszam!

Arkadiusz Ptak, Zastępca Burmistrza Miasta i Gminy Pleszew