Alert Pamięci w Warszawie

Alert Pamięci w Warszawie

27-28 września w Warszawie odbył się Alert Pamięci w 80 rocznicę przejścia ZHP do konspiracji. 14 DSH im. Batalionu ” Zośka „ wzięła udział w wydarzeniu. W pierwszy dzień na terenie Muzeum Powstania Warszawskiego odbyła się msza święta oraz koncert piosenek patriotycznych. Drugiego dnia udaliśmy się na Cmentarz Wojskowy na Powązkach, później odbył się przemarsz harcerek i harcerzy z placu Zamkowego na plac marszałka Józefa Piłsudskiego, na którym następnie rozpoczął się apel. Podczas tych dwóch dni towarzyszyli nam druhny i druhowie z Szarych Szeregów, z którymi mieliśmy okazję spotkać się i porozmawiać – relacjonuje Maks Sadowski, uczestnik uroczystości. Na zdjęciu Maks w towarzystwie Dh Tadeusz „Topacz” Jarosza. Zapraszamy do pełnej fotorelacji Maksa z uroczystości w Warszawie. Niezwykle ciekawa relacja – warto kliknąć

Foto Maks Sadowski