Drugi Poznański Bieg Niepodległości

Drugi Poznański Bieg Niepodległości

“Być zwyciężonym i nie ulec, to zwycięstwo, zwyciężyć i spocząć na laurach to klęska” Józef Piłsudski

To motto Drugiego Poznańskiego Biegu Niepodległości, który dziś odbył się w Poznaniu, by upamiętnić Święto Niepodległości. Bieg zaliczany jest do projektu Narodowego Biegu 100-lecia. Jednym z wyróżników wydarzenia jest fakt, że na starcie biegu została utworzona olbrzymia, dziesięciotysięczna żywa flaga z białych i czerwonych elementów odzieży, które wszyscy uczestnicy otrzymali w pakiecie startowym. Dzięki temu biegacze stworzyli niesamowitą atmosferę i należycie podkreślą doniosłość święta Dnia Niepodległości.

W biegu wzięło udział blisko 10 tysięcy osób i wielu mieszkańców Pleszewa  – wśród nich uczennica naszej szkoły Iga Marciniak. Był to pierwszy bieg na dystansie 10 kilometrów tej niezwykłej dziewczyny. Wielkie gratulacje dla Igi, za ukończony bieg w pięknym czasie i udział w tak wspaniałym wydarzeniu.