Dzień Języka Hiszpańskiego

Dzień Języka Hiszpańskiego

Dzień Języka Hiszpańskiego w NLO przygotowany pod okiem pani Izabeli Ciszewskiej, odbył się 4 kwietnia i rozpoczął od prezentacji najciekawszych miejsc w Hiszpanii, zapoznania naszych gości z tradycjami i kulturą hiszpańską. Ten dzień to okazja do poznania NLO bliżej przez gimnazjalistów Trójki. Dziewczyny, po wcześniejszym przedstawieniu przepisu kulinarnego częstowały wspaniałymi smakołykami kuchni hiszpańskiej: tapas, flan, gazpacho, churros, pasteles. Uczniowie zaskoczyli nas pomysłowością i znakomitą wiedzą z języka hiszpańskiego – przedstawiono teledysk do piosenki „La bamba” Ritchie Valens oraz autorski film Eryka Szlachty i Tomasza Matuszczaka pt. „La casa para la venta”, w którym również podziwialiśmy talenty aktorskiego. Uczniowie przeprowadzili również pierwszą lekcję języka hiszpańskiego dla gimnazjalistów, podczas której przy akompaniamencie piosenki Alvaro Soler nauczyli się kilku pierwszy wyrazów.