Fakultety wychowania fizycznego

Fakultety wychowania fizycznego

Podstawa programowa wychowania fizycznego w liceum ogólnokształcącym zakłada realizację zajęć w wymiarze 3 godzin tygodniowo. Model zajęć do wyboru, jest proponowaną opcją realizacji zajęć, jednak nie jest powszechnie stosowany w szkołach z uwagi na problemy organizacyjne. Rozwój ruchowy, sprawność fizyczna, promowanie zdrowego stylu życia to ważne cel pracy szkoły. W roku szkolnym 2017/2018 rozpoczęliśmy realizację modelu – jedna godzina zajęć w systemie klasowym, dwie do wyboru.

Niepubliczne Liceum tworzy szansę na uprawianie różnorodnych form ruchowych, zgodnie z potrzebami i zainteresowaniami uczniów. Obecnie uczniowie realizują: aerobik, pływanie, nordic walking, piłka siatkowa, piłka nożna, piłka ręczna, trening personalny. Oferujemy również zajęcia pozalekcyjne. Baza sportowa oraz możliwości organizacyjne sprawiają, iż jest to jedna z najlepszych ofert promujących sport i rekreację w szkołach.