Finalista XXVIII Olimpiady Teologii Katolickiej

Finalista XXVIII Olimpiady Teologii Katolickiej

Michał Bursztynowicz z klasy II NLO został finalistą XXVIII Olimpiady Teologii Katolickiej. Uczeń reprezentował diecezję kaliską w finale ogólnopolskim, który odbył się w dniach 5 – 7 kwietnia w Porszewicach koło Łodzi.

W Ogólnopolskiej Olimpiadzie Teologii Katolickiej wzięło udział blisko 10 tysięcy uczestników. Michał przygotowywał się pod okiem nauczycielki Agnieszki Witkowskiej. Przebrnął przez kolejne etapy i znalazł się pośród 120 finalistów z całej Polski. Olimpiada odbyła się pod hasłem „Pokój i nadzieja dla Europy w nauczaniu Benedykta XVI i Franciszka. Uczestnicy musieli się wykazać znajomością dokumentów papieskich i Pisma Świętego.

Nagrodą dla naszego ucznia jest indeks na wybranych kierunkach uczelni wyższych w Polsce. Pośród nich: Uniwersytet Opolski, Uniwersytet Adama Mickiewicza w Poznaniu, Katolicki Uniwersytet Lubelski, Uniwersytet Warszawski i inne.

Serdecznie gratulujemy Michałowi!