Gala Finałowa konkursu „Nauczyciel – Wolontariusz 2017”

Gala Finałowa konkursu „Nauczyciel – Wolontariusz 2017”

Uczniowie z NLO na Gali Finałowej konkursu „Nauczyciel – Wolontariusz 2017”, zorganizowanym przez Ministerstwo Edukacji Narodowej!

„Zadaniem głównym konkursu było przygotowanie maksymalnie 90-sekundowego filmu dowolną techniką, w którym zaprezentowany został kandydat na „Nauczyciela-Wolontariusza Roku” oraz jego praca na rzecz propagowania idei wolontariatu. Nagranie trzeba było przesłać do Ministerstwa Edukacji Narodowej wraz z krótkim uzasadnieniem.” (men.gov.pl)
Michał Bursztynowicz, Karolina Bolek, Jakub Owczarz i Adam Błaszczak zgłosili do konkursu swoją byłą nauczycielkę z gimnazjum, panią Patrycję Kamińską – Wieruszewską, która na co dzień uczy w sąsiadującym ZSP nr 3.. Warto dodać, że do zrealizowania filmiku o pani Patrycji, zainspirowała ich p. Agnieszka Witkowska. (https://www.youtube.com/watch?v=NMQ_469nx88)

Pani Patrycja Kamińska Wieruszewska, jak już wcześniej wspomnieliśmy, jest nauczycielką ZSP nr 3 w Pleszewie. Uczy historii i języka polskiego. Jest orędowniczką pomagania. W swojej szkole jest koordynatorką m.in. takich akcji jak: Góra Grosza, WOŚP, zbieranie nakrętek, czy karmy dla pleszewskiego azylu. Razem ze swoimi uczniami współpracuje z Zespołem Szkół Specjalnych w Pleszewie. Inspiruje swoich uczniów do działania i pomagania innym, co potwierdza zaangażowanie w wolontariat naszych uczniów, zgłaszających p. Patrycję do konkursu.

Praca naszych uczniów została doceniona i wśród 250 zgłoszeń p. Patrycja trafiła do zacnego grona 10 finalistów.

Wczoraj, razem z p. Patrycją nasi uczniowie mieli okazję uczestniczyć w uroczystej Gali Finałowej owego konkursu na Zamku Królewskim w Warszawie. Rangi wydarzenia dodała obecność Pani Minister Edukacji Narodowej Anny Zalewskiej. Uroczystość była transmitowana na żywo. (https://www.youtube.com/watch?v=xgO8-jhIkLg czas: 29.00). Pani Patrycja Kamińska-Wieruszewska odebrała z rąk samej Pani Minister wyróżnienie oraz statuetkę, co jest niezwykłym docenieniem jej zaangażowania w działalność na rzecz innych oraz wielkim sukcesem nie tylko p. Patrycji, ale również naszych uczniów.

Wizytę w Warszawie uatrakcyjnił spacer, podczas którego nasi uczniowie z p. Patrycją odwiedzili najważniejsze miejsca w stolicy.

Był to naprawdę zapierający dech w piersiach dzień. Gratulujemy Pani Patrycji Kamińskiej – Wieruszewskiej oraz Karolinie, Michałowi, Jakubowi i Adamowi oraz życzymy im dalszej owocnej i satysfakcjonującej działalności wolontariackiej. Tak trzymać!