Licealiści mają „Prawo do wiedzy”

Licealiści mają „Prawo do wiedzy”

12 marca na terenie naszej szkoły odbyły się warsztaty z cyklu „Prawo do wiedzy”. Realizowane były przez studentki prawa poznańskiego Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza – Aleksandrę Hyla i Kamilę Białasik. W projekcie miały okazję wziąć udział obie klasy. Uczniowie otrzymali możliwość zaznajomienia się z podstawowymi elementami prawa cywilnego oraz prawa karnego. Warsztaty miały na celu popularyzowanie treści obywatelskich i przekazanie w przystępny i ciekawy sposób informacji na temat roli, praw i obowiązków jednostki w społeczeństwie.

Uczniowie z chęcią dyskutowali na tematy związane z prawem karnym, prawem cywilnym oraz prawem rodzinnym i opiekuńczym, poznali podstawowe pojęcia związane z tymi dziedzinami oraz zaktywizowali się poprzez udział w grze prawniczej i symulacji rozprawy sądowej.