“Narodowe Czytanie” w NLO

“Narodowe Czytanie” w NLO

Niepubliczne Liceum Ogólnokształcące włączyło się w akcję Narodowego Czytania. Zaproszeni goście i nauczyciele czytali ,,Wesele” Stanisława Wyspiańskiego.

 

Organizatorem akcji w naszej szkole była nauczycielka języka polskiego Helena Wojtysiak, która na samym początku opowiedziała zgromadzonym o samej idei i genezie „Narodowego Czytania”.
W Narodowym Czytaniu w NLO udział wzięli zaproszeni goście. Czytali wiceburmistrz Arkadiusz Ptak, kierowniczka Świetlicy Środowiskowej dla młodzieży dojeżdżającej i liderka pleszewskich wolontariuszy Lucyna Roszak, dyrektor ZSP nr 1 Janusz Lewandowski i dyrektorka ZSP nr 2 Romana Kaczmarek, kapitan KS Kosz Pleszew Alan Urbaniak, redaktor naczelna ,,Gazety Pleszewskiej” Zuzanna Musielak-Rybak.  Z ramienia szkoły wystąpili przed młodzieżą dyrektor NLO Marta Mandziuk oraz nauczycielki: Izabela Ciszewska, Marta Kulesza, Agnieszka Witkowska i Anna Kostka. Goście zaprezentowali siedemnaście scen, po czym za czytanie utworu Wyspiańskiego zabrali się uczniowie i uczennice.