Nasi uczniowie spędzą Noc Naukowców!

Nasi uczniowie spędzą Noc Naukowców!

To jedyna taka noc w Europie. Każdy będzie mógł przekonać się, że nauka jest pasjonująca. Nowi uczniowie Niepublicznego LO także wezmą w niej udział! We wrześniu jedziemy zatem do Poznania!

Poznańska noc to wspólne dzieło kilku tamtejszych uczelni, w tym Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, z którym nasze Liceum już podjęło współpracę. We wrześniu br. w całej Europie odbędą się imprezy popularno-naukowe i rozrywkowe pod hasłem: Researchers’ Night. Celem imprezy jest zbliżenie naukowców i społeczeństwa, stworzenie okazji do spotkania, poznania się i wspólnych działań. A wszystko to w atmosferze zabawy.

Tej jedynej nocy naukowcy odejdą od swoich codziennych obowiązków, aby bawić się wspólnie z publicznością. Każdy będzie mógł się przekonać, że nauka jest pasjonująca i ciekawa. Zobaczymy naukowców w nietypowych sytuacjach, a publiczność w roli naukowców.

Program Nocy Naukowców jest skierowany do wszystkich. Dla młodzieży szczególnie nastawiono się na konkursy, warsztaty i zajęcia naukowe. W planach jest także zwiedzanie laboratoriów i pokazy z udziałem publiczności. Będzie się można dowiedzieć np. jak zmierzyć niemierzalne lub zobaczyć niewidzialne, jak w kilka sekund zamrozić wodę lub jak powstają zjawiska atmosferyczne. Szczegółowy program Nocy Naukowców dostępny na stronie www.poznan.nocnaukowców.pl .

Taką Noc w Poznaniu spędzą młodzi pleszewianie. Dyrekcja Niepublicznego Liceum Ogólnokształcącego w Pleszewie zabiera tam swoich nowych uczniów. Licealiści nie ponoszą żadnych kosztów.  – Chcemy, by nasi uczniowie poczuli smak prawdziwej nauki, poznali polskie uczelnie i mamy nadzieję – odkryli swoje pasje – mówi dyrektor Marta Mandziuk. – Taki wyjazd pomoże także naszym uczniom wybrać dodatkowe rozszerzenia przedmiotowe. Może akurat ktoś, kto niekoniecznie chciał wybrać biologię, w taką noc się nią zachwyci – dodaje szefowa szkoły.

To nie jedyna wycieczka naukowa, jaką mają w planach twórcy nowego Liceum. – Jesteśmy po wstępnych rozmowach z władzami UAM i planujemy zorganizowanie wyprawy na Wydziały Geografii czy Chemii, by uczniowie przekonali się, jak za kilka lat może wyglądać kolejny poziom ich rozwoju naukowego – przyznaje Arkadiusz Ptak, zastępca burmistrza MiG Pleszew.