Nauka języków obcych w NLO

Nauka języków obcych w NLO

W otaczającej nas cywilizacji, język stał się niezbędnym narzędziem myślenia, działania i wzajemnego zrozumienia oraz zaproszeniem do uczestnictwa w wielokulturowej Europie. Dlatego szczególnie dbamy o nauczanie języków obcych.

Język angielski – współczesna lingua franca – łączy ludzi różnych ras i narodów na całym świecie;

Język niemiecki – jest językiem urzędowy nie tylko w Niemczech, ale również w Austrii, Belgii, Lichtensteinie, Luksemburgu oraz w Szwajcarii. Poza tym w około dwudziestu innych krajach język niemiecki jest używany mimo tego, że nie ma on tam statusu oficjalnego. Na całym świecie w języku niemieckim mówi 128 mln ludzi. Daje to dziesiąte miejsce w rankingu najczęściej używanych języków na świecie;

Język hiszpański – posługuje się nim ponad 400 mln ludzi na różnych kontynentach, drugi język po angielskim najczęściej używany w komunikacji międzynarodowej, swoją wielką popularność zawdzięcza niezwykłej melodyjności, egzotyce kulturowej oraz łatwości przyswajania.