O liceum się mówi

O liceum się mówi

Trzecie posiedzenie Młodzieżowej Rady Miejskiej nowej kadencji zdominował temat nowego Niepublicznego LO. Miało być spotkanie z poezją, a było spotkanie z nową dyrektorką, która odpowiadała na liczne pytania delegatów.

Trzecie posiedzenie MRM w Pleszewie w roku szkolnym 2015/2016 tym razem odbyło się w Zespole Szkól Publicznych nr 1. Tematem przewodnim było spotkanie z poezją. Nie mogło więc zabraknąć wierszy, które czytali opiekunowie delegatów, ale i sam Arkadiusz Ptak, zastępca burmistrza Miasta i Gminy Pleszew, który zaprezentował twórczość Wisławy Szymborskiej.

Delegaci podczas swojej sesji analizowali także jeden z najbardziej kontrowersyjnych tematów dotyczących edukacji czyli zamiar likwidacji gimnazjów. Na początku lutego tego roku przeprowadzili wśród swoich rówieśników ankietę, w której zadali tylko jedno pytanie: Czy jesteś za likwidacją gimnazjów czy przeciw? Wyniki były jednoznaczne – 70% głosujących było przeciwnych reformie.

Najwięcej czasu Młodzieżowa Rada Miejska poświęciła jednak tematowi nowego Niepublicznego Liceum Ogólnokształcącego w Pleszewie. Obecna na sesji Marta Mandziuk, która nie tylko przedstawiła się jako szefowa szkoły, opowiedziała także o jej misji. – To będzie szkoła nowych możliwości, nowa jakość z indywidualnym podejściem do ucznia, nauka w bezpiecznej atmosferze. Oknem na świat jest język angielski oraz rozszerzenia przedmiotowe, które umożliwią dostanie się na wymarzony kierunek studiów. Uczymy się nie dla szkoły, lecz dla życia – podkreślała Marta Mandziuk, która zapewniła także dobre przygotowanie do matury przez wykwalifikowaną kadrę pedagogiczną.

Dyrektorka odpowiadała także na liczne pytania delegatów dotyczące przede wszystkim rozszerzeń przedmiotowych oraz oferowanych zajęć dodatkowych. Gimnazjalistów interesował także proces rekrutacji, jak będzie przebiegała rozmowa kwalifikacyjna oraz czy szkoła zamierza podjąć współpracę ze szkołami wyższymi. Dyrektorka podkreśliła, że już trwają rozmowy z Uniwersytetem im. A. Mickiewicza w Poznaniu. Uczniowie pytali także o siedzibę nowej szkoły. Ta będzie funkcjonowała w bazie lokalowej Zespołu Szkół Publicznych nr 3 w Pleszewie. Lokalizacja ta ma duże atuty, ponieważ posiada profesjonalną halę sportową, w bliskiej odległości znajduje się Park Wodny „Planty” czy Stadion Miejski. Poza tym zlokalizowana jest w sąsiedztwie największego osiedla w Pleszewie.

Młodzież zgodnie przyznała, że jest zainteresowana ofertą nowej szkoły ponadgimnazjalnej. Zadeklarowała także dalszą pomoc przy promocji oraz tworzeniu liceum.

Nowe Niepubliczne LO zaczyna żyć. O nas się mówi!