Pierwsze dni w NLO

Pierwsze dni w NLO

Pierwszy września za nami. Uczniowie NLO rozpoczęli już naukę. Dobiega końca pierwszy tydzień w nowej szkole – pełen wrażeń i emocji. Uczniowie poznali swoich nauczycieli – twarze ze zdjęć zamieszczonych na stronie internetowej, stały się rzeczywistością. Pierwszoklasiści wiedzą już, czego będą się uczyć na każdym przedmiocie i jak na co dzień będą wyglądały zajęcia.

Nie obyło się bez niespodzianek: okazuje się, że matematyka ma wiele wspólnego z kolorami – bez zestawu kolorowych kart ani rusz! Nie było jednak żadnej taryfy ulgowej – nie raz i nie dwa licealiści wyjęli długopisy i zmierzyli się z pierwszymi pracami pisemnymi. A na języku angielskim i hiszpańskim ani chwili wytchnienia: trzeba wciąż mówić, mówić i jeszcze raz mówić, ale wcale nie po polsku!

Po lekcjach trudna decyzja – zajęcia dodatkowe: dziennikarstwo i retoryka, wolontariat, od października taniec. Szykujemy się też do Biegu Przemysława. Dobry nastrój dopisuje. Po sobotniej wyprawie integracyjnej nawiązują się przyjaźnie, atmosfera w klasie jest bardzo pozytywna. A wszystko dzieje się pod czujnym okiem wychowawczyni, Bernadety Raś, która trafiła prosto do serc swoich podopiecznych rozpieszczając ich swoim serdecznym zaangażowaniem, uwagą i… torbą pełną łakoci!

Kochani Licealiści! Z odwagą w nowy rok szkolny! Powodzenia!!!