Fit i fitness

NAUCZYCIEL:

Karolina Domagalska
Tutoring, Wychowanie fizyczne

Kategorie

Fakultety

Czyli jak żyć zdrowo i zachować dobrą kondycję. W szkołach dziś bardzo modny jest tzw. „ethos” zdrowia czyli stworzone jest środowisko fizyczne i społeczne sprzyjające zdrowiu. Atmosfera wspiera dobrą dyspozycję do uczenia się i pracy oraz dobremu samopoczuciu uczniów i pracowników. Chcemy propagować zdrowy styl życia nie tylko podczas obowiązków szkolnych, ale także po lekcjach.

Niepubliczne liceum stworzy szansę na uprawianie różnorodnych form ruchowych, zgodnie z potrzebami i zainteresowaniami uczniów. Będzie wspierać model części zajęć do wyboru spośród dyscyplin takich jak: aerobik, taniec, pływanie, nordic walking, gry zespołowe oraz wiele innych. Lokalizacja i baza dydaktyczna stwarza nieograniczone możliwości: hala sportowa, boiska Orlik, pływalnia Planty, stadion miejski, tereny zielone.

Ruch to jedno, a nawyki żywieniowe drugie. Oba jednak łączą się w harmonijną całość dając zdrowie i gwarantując długie życie. Zdrowe i racjonalne żywienie jest jedną z podstawowych potrzeb człowieka, warunkiem prawidłowego rozwoju, dobrego samopoczucia oraz pełnej dyspozycji do uczenia się. „Jesteś tym co jesz” – szkoła kładzie nacisk na popularyzowanie zdrowej żywności. Organizujemy warsztaty kulinarne – praktyczną naukę przygotowywania szybkich, wartościowych posiłków, sprzyjających uczeniu się. Będzie kolorowo, smacznie, ciekawie, a przede wszystkim zdrowo!