Rejs po Zatoce Gdańskiej

Rejs po Zatoce Gdańskiej

22 maja 25 laureatów konkursu „Kurs na Horn” wyruszyło w dwudniowy rejs jachtami morskimi po Zatoce Gdańskiej. Wśród nich znaleźli się nasi uczniowie: Kamil, Michał, Jakub, Joachim i Krzysztof.

Panowie pełnili wachty, wykonywali prace pokładowe, manewry portowe, prowadzili jacht, nawigowali oraz przygotowywali posiłki.

Każdy z dni żeglugi był pełen wrażeń. Pierwszego dnia młodzież  odwiedziła liczne atrakcje Gdyni. Oto najważniejsze z nich: Marina Gdynia , Akwarium Gdyńskie,  Dyrygent fal” / „Marzyciel”,  Pomnik Josepha Conrada, Aleja Statków Pasażerskich Odwiedzających Gdynię, Dar Pomorza (siedziba Bractwa Kaphornowców).

Tego dnia  uczniowie żeglowali także na Hel, gdzie zwiedzili powstałe w 2006 roku Muzeum Obrony Wybrzeża powołane przez Stowarzyszenie „Przyjaciele Helu”. Muzeum nosi imię komandora Zbigniewa Przybyszewskiego, bohaterskiego obrońcy Helu, który został stracony niewinnie w 1952 roku, w wyniku sfingowanego procesu przed stalinowskim sądem wojskowym. Muzeum Obrony Wybrzeża jest jednym z najważniejszych miejsc tego typu w Polsce, z ogromną kolekcją militariów, przesycone historią i możliwością dotknięcia jej z bliska.

Wyprawa była świetną przygodą, która pozwoliła zasmakować morskiego życia i na pewno obudziła w młodych ludziach chęć opłynięcia  Cape Horn.