Reprezentacja NLO w Finale Wojewódzkim w Drużynowym Pływaniu

Reprezentacja NLO w Finale Wojewódzkim w Drużynowym Pływaniu

Bardzo dobra postawa pływaków – reprezentacja szkoły, po raz pierwszy brała udział w zawodach pływackich tej rangi. Finał wojewódzki w Poznaniu odbył się  w obiekcie Term Maltańskich – 16 listopada. Wielu pokonało własne słabości, by osiągnąć najlepszy wynik, uzyskać punkty w rywalizacji sportowej, godnie reprezentować szkołę. Możemy być dumni – w naszej małej społeczności mamy 16 pływaków, którzy wywalczyli dobre lokaty. W finale wojewódzkim uczniowie mierzą się w sztafecie 8 x 50 metrów oraz w zmaganiach indywidualnych w stylach: klasycznym, dowolnym, motylkowym i grzbietowym.

Dziewczęta: Iga Marciniak, Kaja Derwich, Weronika Rybak, Karolina Bolek, Aleksandra Wasielewska, Marcelina Frąszczak, Natalia Sobczak, Eliza Florczak – drużynowo zdobyły 16 lokatę na 28 startujących drużyn. Najlepszy wynik indywidualnie zanotowała Kaja Derwich w stylu dowolnym – 0,41 sek.

Chłopcy: Kamil Królak, Krzysztof Ruciński, Michał Bursztynowicz, Gabriel Sołtysiak, Jakub Owczarz, Hubert Studziński, Eryk Szlachta i Jędrzej Borowczyk – zdobyli miejsce 17 na 27 startujących ekip z Wielkopolski. Najlepsze wyniki: Krzysztof Ruciński 0,32 w stylu dowolnym, Jędrzej Borowczyk 0,37 w stylu dowolnym, Kamil Królak 0,43 w motylkowym.

Nadzór i wsparcie nad uczniami zapewniła pani Karolina Domagalska.

Gratulujemy wszystkim zawodnikom!