VI Akademia Projektów Chemicznych

VI Akademia Projektów Chemicznych

W piątek 27 października uczniowie klasy akademickiej NLO objętej patronatem Wydziału Chemii UAM, uczestniczyli w VI Akademii Projektów Chemicznych, zorganizowanej przez VIII LO im. Adama Mickiewicza w Poznaniu.
Tematem przewodnim działań projektowych w mijającym roku szkolnym były “Kleje i spoiwa”.
Rozbudzanie fascynacji chemią doświadczalną, rozwijanie zdolności analitycznego myślenia, inspirowanie do poszukiwania twórczych, nieszablonowych rozwiązań to najważniejsze założenia działalności Akademii.
Spotkanie zakończyło się wykładem pani dr Justyny Walkowiak-Kulikowskiej pt. “Makrocząsteczkowe pochodne fluoru” oraz ogłoszeniem tematu VII Akademii Projektów Chemicznych “Alchemia Sztuki”.

W projekcie uczestniczyli: Weronika Rybak, Aleksandra Antczak, Eryk Szlachta, Adam Błaszczak, Joanna Rutkowska, Marcelina Frąszczak. Opieka nad uczniami oraz organizacja przedsięwzięcia – pani Bernadeta Raś.