Warto rozmawiać – projekt społeczny

Warto rozmawiać – projekt społeczny

Projekt Warto rozmawiać to niezwykłe przedsięwzięcie realizowane pod patronatem UKS Trójka w ramach dotacji Wielkopolska Wiara 2019. 12 czerwca wspólnie z uczniami Trójki rozpoczęliśmy warsztaty rozwijające tutoring rówieśniczy, dialog i budowanie relacji poprzez karty Points of You. Warsztaty prowadziła pani Luiza Weder – psycholog i tutorką z Bydgoszczy. Było niezwykle inspirująco, warsztaty to pierwszy krok w realizacji projektu. Kolejne działania przed nami – będą rozmowy, spotkania, sesja fotograficzna oraz otwarta prezentacja we wrześniu. Inicjatorzy projektu chcą zaktywizować młodych ludzi do realizacji działań na rzecz rówieśników oraz społeczności lokalnej by spróbować rozwiązać coraz bardziej palący problem społeczny jakim jest fonoholizm (uzależnienie od korzystania z telefonów, smartfonów itp.) Projekt koordynuje pani Karolina Domagalska.

Warto rozmawiać!