Wyprawa na Cape Horn

Wyprawa na Cape Horn

Cape Horn – najbardziej na południe wysunięty przylądek kontynentu amerykańskiego, cieszy się wśród żeglarzy wyjątkowo złą sławą. Nazywają go przylądkiem sztormów i burz, zaś przejście obok niego pod żaglami – przez Cieśninę Drakea, uważa się za żeglarski Mount Everest.
30 marca 2017 r., dzięki zaproszeniu ZSUG w Pleszewie, uczestniczyliśmy w spotkaniu z przedstawicielami Bractwa Kaphornowców (żeglarze, którzy opłynęli Horn).
Grotmaszt Bractwa Kaphornowców, kapitan jachtowy Cezary Bartosiewicz i dziennikarka, polarnik,  pasjonatka żeglarstwa Mira Urbaniak, opowiadali młodzieży historię Bractwa i polską historię morską, tym samym zachęcając do udziału w ogólnopolskim konkursie pod nazwą „Kurs na Horn”, którego laureaci będą mogli opłynąć Przylądek Horn.