Wyprawa naukowo-badawcza

Wyprawa naukowo-badawcza

Pierwszy etap wyprawy naukowo- badawczej wzdłuż Neru rozpoczęliśmy od źródeł Neru, by po 6 godzinach marszu dotrzeć do Pleszewa. Na trasie pracowały dwie wspaniałe grupy: biologiczno – ekologiczna pod opieką pani Doroty Cichy i geograficzno-kartograficzna pod opieką pani Edyty Brania. Zgromadziliśmy dużą ilość materiału badawczego: zrobiliśmy wiele zdjęć, pomiarów, notatek, pobraliśmy próbki wody i roślin.

Część terenowa projektu naukowo- badawczego realizowanego przez uczniów NLO „Wzdłuż Neru” – zaliczyliśmy dwa tygodnie później. Za nami prawie 16 km marszu od Pleszewa do ujścia Neru w Rokutowie. Zgromadziliśmy kolejną porcję materiałów – liczne zdjęcia, próbki wody, notatki i pomiary. Teraz szykujemy się do drugiej części projektu- opracowania danych i przygotowania publikacji.