Zakończenie Tygodnia Obywatelskiego

Zakończenie Tygodnia Obywatelskiego

Spotkanie z Marzeną Wodzińską ( z Zarządu Woj. Wielkopolskiego), które odbyło się w Centrum Wspierania Inicjatyw Obywatelskich było ukoronowaniem Tygodnia Obywatelskiego. W spotkaniu naszą szkołę reprezentowała dyr. szkoły – pani Marta Mandziuk, a smaczny i zdrowy poczęstunek dla gości przygotowały nasze uczennice pod czujnym okiem pani Karoliny Domagalskiej.

Oto przepisy na serwowane przez NLO  specjały:

Hummus pietruszkowy – ugotowana, namoczona wcześniej, ciecierzyca (2 szklanki) dodane do zmiksowanego wcześniej: 4 łyżek sezamu, liści z 3 pęczków pietruszki, 3 ząbków czosnku, szklanki oliwy z oliwek, trochę soku z cytryny, przyprawy do smaku. Wszystkie składniki mocno zmiksować – nakładać na chleb żytni na zakwasie i dowolnie dekorować, po czym posypujemy czarnuszką lub kminem. 🙂 

Hummus pomidorowy – ugotowana, namoczona wcześniej ciecierzyca (2 szklanki) dodane do zmiksowanych pomidorów suszonych w zalewie ziołowej – cały słoik, liście bazylii, czosnek, cytryna, przyprawy. Smarujemy chleb i dekorujemy koprem, szczypiorem, pietruszką, posypujemy czosnkiem niedźwiedzim, suszonymi pomidorami.

Zupa krem z pomidorów – dusimy na oliwie z oliwek dwie cebule, dolewamy karton pomidorowej passaty, trochę wody, naturalna jarzynka, sól, czosnek – gotujemy ok. 15 minut i miksujemy na krem. Podajemy z serem mozzarellą, liśćmi bazylii, kopru i rucoli.