ŻYJ NA TAK

ŻYJ NA TAK

Projekt ŻYJ NA TAK z inicjatywy Karoliny Domagalskiej, Bernadety Raś, Igi Marciniak i Klaudii Kuś, na który pozyskano dotację z Funduszu Inicjatyw Obywatelskich 17 listopada miał swój wielki finał w Plantach w Pleszewie. Projekt realizował UKS Trójka – jako patron – kierowany był głównie dla uczniów ZSP 3 i NLO Pleszew.

Najpierw zorganizowano dwa spotkania organizacyjne podczas których umówiono główne założenia projektu i harmonogram działań. Naszym celem była aktywizacja młodzieży i wspólne działanie na rzecz otwartości, tolerancji dla osób niepełnosprawnych, promowanie zdrowej żywności i aktywności ruchowej. Młodzież dwukrotnie z panią Karoliną Domagalską spotkała się podczas warsztatów kulinarnych, zorganizowanych w Centrum Wspierania Inicjatyw Obywatelskich w Pleszewie 26 października i 16 listopada. Przygotowywaliśmy desery chia, fasolowo-daktylowe brownie, zdrowe smoothe, , pyszne burgery. Drugi warsztat to przygotowywanie sałatek i kulek mocy dla uczestników biegu integracyjnego.

Jesteśmy dumni, że 17 listopada w pleszewskich Plantach zgromadziło się blisko 100 osób w wspólnie i aktywne spędzić czas. Było wielu uczniów naszej szkoły – co nas bardzo cieszy. Na nasze zaproszenie odpowiedzieli również uczniowie innych szkół, dorośli biegacze z Team Pleszew i Biegam bo lubię. Każdy uczestnik otrzymał certyfikat uczestnictwa oraz okolicznościową smycz. Uczestnicy warsztatów kubki termiczne i lunchboxy.

Promujemy zdrowie, tolerancję i otwartość. Dziękujemy wszystkim za udział, dziś przekonaliśmy się, ze możemy razem zdziałać jeszcze więcej.

Dziękujemy społeczności NLO, Trójki, spółce Sport Pleszew, CWIO Pleszew, firmie Abart i Fantazja.

Projekt sfinansowany został w ramach konkursu „Mikrodotacje na społeczne akcje” ogłoszonego przez Kaliski Inkubator Przedsiębiorczości – dotacja pochodzi z Funduszu Inicjatyw Obywatelskich.