ŻYJ NA TAK

ŻYJ NA TAK

ŻYJ NA TAK to projekt społeczny, którego autorkami są nauczycielki: Karolina Domagalska, Bernadeta Raś i uczennice Iga Marciniak i Klaudia Kuś. Celem projektu jest integracja z osobami niepełnosprawnymi, propagowanie aktywności ruchowej i zdrowego odżywiania. Grupa inicjatywna zgromadziła chętnych uczniów z NLO i Trójki, którzy realizują projekt. Odbyły się spotkania warsztatowe podczas których planowano działania. Pierwsze warsztaty kulinarne za nami – w budynku CWIO, który wspiera nas w działaniach uczniowie przygotowywali pyszności

26 października uczniowie NLO, Trójki a nawet znajomi z innych szkół (ZST Pleszew, ZSP2 Pleszew, ZAP Ostrów), osoby niepełnosprawne – spędziły kilka godzin w CWIO przygotowując wspaniałą ucztę smaków. Było brownie – przepis klasyczny i fit stoczyło ostry bój pomiędzy Maksem Sadowskim i panią Karolina Domagalska. Zwycięzca nie został wyłoniony, gdyż solidarnie grupa orzekła remis. Były burgery, desery chia oraz pyszne smoothie. Wspaniały wieczór smaków i wspólnie spędzonego czasu.

Dziękujemy CWIO Pleszew za możliwość zrealizowania warsztatów. Czekamy na kolejne działania.

Projekt finansowany jest przez Fundusz Inicjatyw Obywatelskich.