Licealiści na tatarskim szlaku

Licealiści na tatarskim szlaku

Licealiści na szlaku tatarskim w dniach 11-14 czerwca wraz z paniami; Bernadetą Raś, Dorotą Cichy i Edytą Brania wyruszyli w podróż. W programie nie zabrakło meczetu w Kruszynianach, mizaru i słynnej jurty, gdzie spotkaliśmy się z jej właścicielką panią Dżanettą.

Dzień drugi wycieczki, równie atrakcyjny: najpierw Troki – pierwsza stolica Litwy, potem Wilno a w nim cmentarz na Rossie, starówka z Ostrą Bramą i katedrą a na zakończenie dzielnica wileńskich wieżowców. W drodze powrotnej zagościliśmy w Augustowie i Suchowoli- geometrycznym środku Polski i miejscu związanym z dzieciństwem ks. J. Popiełuszki.

Kolejny, trzeci dzień wycieczki składał się z trzech części: pierwsza to szlak cerkwi prawosławnych- zwiedziliśmy współczesną cerkiew w Hajnówce oraz Górę Krzyży w Grabarce. Część druga – przyrodnicza- to wizyta w Białowieskim Parku Narodowym. Na koniec dnia Białystok nocą – czyli spacer urokliwą starówką i ogrodami Pałacu Branickich.

Ostatni dzień to na początek Tykocin – urokliwe i pełne zabytków miasteczko Podlasia. Zamek, synagoga, kościół, Alumnat- to najważniejsze punkty naszej trasy. Potem wstąpiliśmy do Pentowa -europejskiej wioski bocianiej. Wycieczka była wspaniała!