Rozszerzenia

Licealiści dokonują wyboru profilu na podstawie swoich pasji, zainteresowań, chęci rozwoju w danej dziedzinie oraz ciekawości nauczanych przedmiotów.

Wybierając swój profil kierują się tym, co będzie sprawiać im przyjemność długo jeszcze po zakończeniu szkoły. Wybór profilu wiąże się z wyborem przedmiotów nauczanych w zakresie rozszerzonym.

W Niepublicznym Liceum Ogólnokształcącym w Pleszewie uczniowie mogą wybrać jeden z dwóch profili, na których rozszerzenia realizuje się w małych grupach.

• profil przyrodniczo-politechniczny: matematyka, geografia, język angielski
  • profil przyrodniczo-medyczny: matematyka, biologia, chemia

Przedmiot nauczany w zakresie rozszerzonym to większa liczba godzin w stosunku do zakresu podstawowego i większy zakres wiedzy. Rozszerzenia są także ważne z punktu widzenia przyszłej edukacji na uczelni wyższej. Zdanie egzaminu maturalnego na poziomie rozszerzonym umożliwia uzyskanie odpowiedniej ilości punktów przy rekrutacji na studia.