miasto z lotu ptaka

II Konferencja Naukowa

25-lecie Powiatu Pleszewskiego

II Konferencja Naukowa NLO za nami. W tym roku konferencja organizowana była pod hasłem 25-lecie Powiatu Pleszewskiego. Cztery pasjonujące prelekcje wzbudziły duże zainteresowanie przybyłych gości. Kolejno wystąpili: pan Dominik Wabiński- nauczyciel historii, który przedstawił postać Artura Szenica- pierwszego polskiego starosty Powiatu Pleszewskiego. Następnie głos zabrała Dominika Furmankiewicz – Absolwentka NLO- obecnie studentka Gospodarki Przestrzennej Politechniki Wrocławskiej, która opowiadała o zieleni miejskiej w Pleszewie. Kolejną prelegentka była pani Marta Chrzanowska- Kierownik Wydziału Ochrony Środowiska, która zapoznała zgromadzonych z formami ochrony przyrody w gminie Pleszew. Na koniec wystąpiły uczennice NLO- Martyna Sawada i Małgorzata Baran. Dziewczęta przedstawiły efekty realizowanego w szkole projektu- „Vademecum wsi Gminy Pleszew”. Inicjatorką konferencji była pani Edyta Brania.

Dziękujemy Wam za uczestnictwo!