Podróże z książką

Podróże z książką

Kto czyta – żyje wielokrotnie, kto zaś z książkami obcować nie chce, na jeden żywot jest skazany. Józef Czechowicz

Nie sposób się nie zgodzić. Każda książka daje nam możliwość podróży w czasie i przestrzeni, ale również podróży w głąb siebie.

Zachęcamy do zapoznania się z kilkoma tytułami, czekamy na Wasze propozycje dotyczące książek, które warto przeczytać.

W ciemności Jana Frey Wzruszająca opowieść o dziewczynie, która straciła wzrok tuż po pierwszym pocałunku. Rozpaczliwie tęskni za pięknem świata, którego nie dane jej będzie już więcej ujrzeć.

Na pewno znacie książkę Oskar i pani Róża. Dziecko Noego to również dzieło Erica – Emmanuela Schmitta. Główny bohater to siedmioletni chłopiec, który trafia w czasie wojny do sierocińca prowadzonego przez księdza, narażającego własne życie, by ratować dzieci pochodzenia żydowskiego. Ale ojciec Pons skrywa również inną tajemnicę – jest „kolekcjonerem”.

Zapraszamy do lektury i czekamy na Wasze propozycje książek godnych polecenia!

Prezentujemy najciekawsze prace uczniów klasy I b, którzy w ramach powtórki przygotowali projekty okładek poznanych lektur obowiązkowych.

Książka spisywana potajemnie po niekończących się dyżurach również może stać się brytyjskim bestsellerem. Adam Kay jest autorem swojego wielkiego debiutu  pt. „Będzie bolało”, który jest szczery do bólu. Dowiecie się wszystkiego czego chcieliście wiedzieć o życiu lekarzy, bo gwarantują wam to zabawne, przerażające i wzruszające zapiski Adama. Polecam dla osób wybierających się na profil biologiczno-chemiczny. Zuzanna Michalak 1b