Rejonowy Turniej Badmintona

Rejonowy Turniej Badmintona

Nasi zawodnicy – Eryk Szlachta i Jeremi Wabiński wzięli udział w sobotę w etapie rejonowym rozgrywek w badmintona w Kaliszu. Wykazali się ogromną wolą walki, ale przede wszystkim talentem. Ich przymioty zostały docenione przez organizatorów, trenerów i zawodników innych drużyn. Nasz zespół trafił do grupy B z Koninem, Krotoszynem i Lesznem. Zawody rozgrywano systemem każdy z każdym do trzech zwycięskich meczów, w tym debel i dwa pojedynki singlowe.
W żadnym z pojedynków nasi chłopcy nie oddali tanio skóry i w żadnym nie ulegli do zera. Nie było widać między naszymi chłopcami a zawodnikami z innych ekip szczególnie wielkich różnic w poziomie i umiejętnościach, nawet wtedy, gdy nasi potykali się z chłopakami uprawiającymi badminton na co dzień. Już pierwszy mecz z Koninem zakończony przegraną 3-2 pokazał, że NLO Pleszew nie przyjechało aby zbierać tzw. baty. Najbardziej zacięty okazał się jednak mecz z Krotoszynem. Po przegranym deblu rozpoczęły się jednocześnie dwa mecze singlowe, które miały zadecydować o ostatecznym zwycięstwie w całym meczu. Nasi zawodnicy ulegli po ciężkiej walce 1 – 2, w secie trzecim przegrywając różnicą dosłownie 1 punktu. Tak walczyli obydwaj nasi reprezentanci – Eryk i Jeremi. Równie dobrze, mógł się ten mecz zakończyć naszym zwycięstwem.
Na koniec drużyna NLO Pleszew rozgromiła ekipę Leszna 3-0. W tym tzw. meczu o pietruszkę, nasi zawodnicy popisali się nie tylko luzem ale ogromnym talentem rozgrywając akcję, których brakowało we wcześniejszych meczach o tzw. stawkę.
Społeczność naszego liceum może być dumna z ich postawy i wyniku sportowego. Nasza ekipa zakończyła turniej na V miejscu. Brawo