Sukcesy uczennic NLO w konkursie “KATYŃ-pamiętam.PL”

Sukcesy uczennic NLO w konkursie “KATYŃ-pamiętam.PL”

Uczennice Weronika Latańska i Dominika Galbierska – dzięki wsparciu nauczyciela historii i pasjonata sztuki – pana Dominika Wabińskiego, wzięły udział w konkursie na plakat. Ogólnopolski Konkurs Plakatu “Katyń-pamiętam.PL” zorganizowany został przez Stowarzyszenie Parafiada im.św. Józefa Kalasancjusza w Warszawie. Tematyką plakatu miało być upamiętnienie i upowszechnienie wiedzy o Zbrodni Katyńskiej. Konkurs ogłoszono w trzech kategoriach wiekowych. Wyniki okazały się niezwykle pomyślne dla naszych uczennic. Jury postanowiło w kategorii wiekowej 1998-2000  – I miejsce przyznać Weronice Latańskiej, natomiast Dominika Galbierska otrzymała wyróżnienie.

Prace laureatów konkursu plakatu będzie można oglądać już za kilka dni w Muzeum Katyńskim w Warszawie.
Wernisaż wystawy wraz z uroczystością wręczenia nagród najlepszym adeptom sztuk plastycznych odbędzie się 5 listopada.

Serdecznie gratulujemy !!!

Poniżej praca, która zdobyła I miejsce.