Światowy Dzień Ochrony Środowiska

Światowy Dzień Ochrony Środowiska

5 czerwca to Światowy Dzień Ochrony Środowiska. W tym dniu z inicjatywy nauczycielki biologii Doroty Cichy odbyły się międzyszkolne konkursy tematyczne oraz zajęcia edukacyjne w Pleszewskiej Oczyszczalni Ścieków. Dzień rozpoczął się „bitwą ekologiczną” NLO kontra Trójka. Uczniowie musieli wykazać się wiedzą z zakresu ochrony środowiska przyrodniczego w Polsce i na świecie. W konkursie niewielką przewagą punktów zwyciężyło NLO. Po ekologicznych zmaganiach uczniowie z  kl. I NLO i III a gimnazjum pod opieką nauczycielek: Doroty Cichy, Edyty Brani i Bernadety Raś wyruszyli  do Pleszewskiej Oczyszczalni Ścieków. W drodze na oczyszczalnię określali stan środowiska na podstawie roślin bioindykatorów i skali porostowej. Najciekawszym miejscem w oczyszczalni okazało się nowoczesne laboratorium, w którym prowadzi się analizę  ścieków oraz oczyszczonej wody. Zajęcia w terenie i w oczyszczalni pozwoliły uczniom na praktyczną ocenę stanu środowiska, w którym żyją.