Wyprawa integracyjna

Wyprawa integracyjna

W sobotę 3 września nikt nie marzył o leniwym popołudniu – świeżo upieczeni uczniowie NLO wyruszyli na wyprawę integracyjną. Jeszcze w szkole każdy otrzymał mapę z zaznaczonym miejscem zbiórki na niepozornym, leśnym parkingu. Do rajdu przystąpiły trzy drużyny. Miejsce docelowe było tajemnicą, podobnie jak sama droga – tym razem nikt nie dostał mapy.

Na trasie czekały zadania – rozwiązanie każdego z nich było wskazówką, którędy pójść, aby trafić do celu. Pogoda dopisała. Wszyscy szczęśliwie ukończyli rajd, a zwycięzcy otrzymali statuetkę i karnety na pleszewski basen. Kolejną atrakcja dla zmęczonych, ale i zadowolonych, uczestników wyprawy było rozpalenie ogniska. Na pierwszy ogień – dość nietypowo – poszły patelnie z naleśnikami.

Uczniowie przyrządzili ciasto ze składników, które każda drużyna bezpiecznie przetransportowała. Naleśniki z ogniska z domowymi dżemami okazały się wyśmienite! A gdy po okolicy zaczął unosić się smakowity zapach pieczonych kiełbasek, do włóczykijów dołączyli pozostali nauczyciele Niepublicznego Liceum. Bez wątpienia wspólna biesiada zbliżyła nas do siebie. Nie brakowało tematów do rozmowy, dobry nastrój nikogo nie opuszczał. Ognisko paliło się do późnego wieczora. Na pożegnanie uczniowie zadali tylko jedno pytanie: kiedy następny rajd?

wyprawa