Moce Dobrostanu

Opis projektu

Celem organizatorów było wspieranie dobrostanu ludzi, stwarzanie możliwości bycia razem, we wspólnocie, budowanie relacji, szczególnie po trudnych czasach izolacji.

Uczniowski Klub Sportowy Trójka po raz kolejny był patronem dla grupy nieformalnej w realizacji projektu społecznego. Projekt Moce Dobrostanu – o wartości 10 tysięcy złotych był realizowany w od września i łączył działania społeczności dwóch szkół Trójki oraz NLO. Wiele działań było kierowanych do młodzieży, jednak nie tylko, organizowano wydarzenia dla nauczycieli i rodziców.

Działania rozpoczęły się od warsztatów przywództwa dla młodzieży (prowadzone przez panią Justynę Kowalewską z The Maxwell Team Poland), która wyposażona w kompetencje liderskie współorganizowała wiele wydarzeń. Mieliśmy zajęcia jogi dzięki pani Monice Matyjaszczyk, koncert gongów i sesję muzykoterapii z panią Ewą Gęściak, dobrostanowe warsztaty Zuzy Taraszkiewicz, storyteling prowadzony przez Michała Malinowskiego – wspaniałe wydarzenia. Spotykaliśmy się przy zimowej herbatce, dziergaliśmy, sadziliśmy drzewka, pojawiły się dobrostanowe leżaki, piękne kubeczki czy karty uważności – tworzyliśmy przestrzenie, które pozwolą nam na lepsze samopoczucie w naszej placówce. Moce dobrostanu, moce wsparcia i inspiracji. Mamy nadzieję, że wszystkie podjęte inicjatywy nie pójdą na marne a zarówno uczniowie, jak i nauczyciele, rodzice – poczuli, że wartość dobrostanu, wartość relacji i spotkania z drugim człowiekiem to podstawa budowania dobrostanu w społeczności szkolnej. Dziękujemy za uczestnictwo wszystkim, gratulujemy zaangażowania.

Do zobaczenia w kolejnych społecznych działaniach!