Szkolne Koło Sportowe

Karolina Domagalska

Piotr Chatliński

Niepubliczne Liceum Ogólnokształcące tworzy szansę na uprawianie różnorodnych form ruchowych, zgodnie z potrzebami i zainteresowaniami uczniów.

O pracowni

Realizujemy model części zajęć do wyboru spośród dyscyplin takich jak: aerobik, pływanie, nordic walking, strzelanie, szachy, gry zespołowe oraz wiele innych. Lokalizacja i baza dydaktyczna stwarza duże możliwości: hala sportowa, boiska Orlik, pływalnia Planty, stadion miejski, tereny zielone.

Stawiamy również na zajęcia pozalekcyjne realizując program Szkolnego Koła Sportowego przy współpracy z SZS Wielkopolska –  są to aerobik i piłka ręczna. Zespół aerobiku grupowego Clovers od lat bierze udział w wojewódzkich turniejach, występuje na wielu imprezach okolicznościowych promując szkołę. Systematyczne zajęcia budują kondycję, wyrabiają estetykę ruchu, koordynację z muzyką, buduje współpracę. Piłka ręczna jako gra zespołowa  uczy szlachetnej i nieustępliwej walki,  umiejętności zespołowego działania, koleżeństwa, solidarności, podejmowania szybkiej decyzji. Chłopcy biorą również udział w rywalizacji sportowej.