Grafika dekoracyjna - szare tło

Język hiszpański

Nauczyciele przedmiotu

Izabela Ciszewska

Izabela Ciszewska

Stara się przekazać pasję do języka hiszpańskiego, gdyż twierdzi, że nauka połączona z pasją daje najlepsze rezultaty. Lektor języka hiszpańskiego i niemieckiego.
Zakochana w obu tych językach. Nauka języka hiszpańskiego, to podróż do słonecznego kraju tętniącego latynoską pasją życia. Pasjonatka przekazywania wiedzy innym. Wieloletni nauczyciel w różnych szkołach na różnych poziomach zaawansowania.

Anna Kostka

Anna Kostka

Orędowniczka słów F. Smitha: “Jeden język ustawia Cię w korytarzu życia. Dwa języki otwierają każde drzwi po drodze.” Absolwentka filologii angielskiej i hispanistyki.

Absolwentka filologii angielskiej w Wyższej Szkole Filologicznej we Wrocławiu, studentka hispanistyki i na tym nie koniec – uczy się również włoskiego. Poza językami obcymi kocha książki, w szczególności kryminały typu „cosy crime”.

O przedmiocie

Język hiszpański jest drugim najpowszechniej używanym językiem na Ziemi.

Posługuje się nim jako językiem ojczystym około 650 milionów ludzi na siedmiu kontynentach, szczególnie w Ameryce Południowej, Ameryce Północnej, Europie i zachodniej Afryce. Dalsze 100 milionów używa go jako drugiego języka, natomiast liczba ludzi w ogóle na świecie mówiących  językiem hiszpańskim przekracza półtora miliarda!