Grafika dekoracyjna - szare tło

Matematyka

Nauczyciel przedmiotu

Monika Misan-Walczak

Monika Misan-Walczak

„Matematyka jest drzwiami i kluczem do nauki” R.Bacon – tę myśl i miłość do matematyki stara się przekazywać od 20 lat. Uwielbia krzyżówki.

Absolwentka Uniwersytetu Wrocławskiego.

O przedmiocie

Najlepiej matematykę opisuje polski uczony Jan Śniadecki: „Matematyka jest to królowa wszystkich nauk”, jej ulubieńcem jest prawda, a prostość i oczywistość jej strojem.”

Z punktu widzenia ucznia pytanie brzmi, czy warto uczyć się matematyki? Odpowiedzi bez wątpienia precyzyjnej i rozwiewającej wszelkie wątpliwości udziela inny wybitny przedstawiciel polskiej myśli matematycznej, Hugo Steinhaus: „Matematyka nie może wypełnić życia, ale jej nieznajomość już nie jednemu wypełniła.”

W świecie, gdzie tworzenie informacji i jej interpretowanie – dzięki nowym technologią – odbywa się w czasie rzeczywistym, nie do przecenienia jest istota rozumowania oraz argumentacji wynikająca wprost z podstaw matematyki.

Zajęcia z matematyki prowadzone są w zakresie rozszerzonym z myślą o solidnym przygotowaniu do egzaminu dojrzałości. Ilość godzin umożliwia dopasowanie poziomu do indywidualnych potrzeb uczniów zgodnie z radą samego Pitagorasa:

„Nie podejmuj się tego, czego nie umiesz, a naucz się wszystkiego, co powinieneś umieć”.