Nauczyciele przedmiotu

Marta Mandziuk

Łączy w sobie profesjonalizm i stosowanie nowatorskich metod nauczania języka.

Prowadziła specjalistyczne kursy językowe z zakresu Business English oraz Legal English. Szkoleniowiec języka angielskiego z elementami języka prawniczego, tłumacz w kancelariach adwokackich. Lektor kursów z zakresu Business English oraz Legal English.

Agnieszka szwedziak

Agnieszka Szwedziak

Uważa, iż nauka języka to coś więcej niż środek do celu. Swoją pasję do języka Szekspira rozwijała na studiach filologicznych na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, gdzie uzyskała tytuł magistra filologii angielskiej. Absolwentka Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu, gdzie zgłębiała tajniki Business English.

W czasie studiów doskonaliła znajomość języka angielskiego w Stanach Zjednoczonych oraz Wielkiej Brytanii. Jest certyfikowanym lektorem metody BLS Communication.

Anna Kostka

Orędowniczka słów F. Smitha: “Jeden język ustawia Cię w korytarzu życia. Dwa języki otwierają każde drzwi po drodze.” Absolwentka filologii angielskiej i hispanistyki.

Poza językami obcymi kocha książki, w szczególności kryminały typu „cosy crime”.

Michał Ludwiczak

Absolwent filologii angielskiej Uniwersytetu Łódzkiego z wieloletnim doświadczeniem w zakresie nauczania języka angielskiego.

Zafascynowany brytyjską literaturą i kulturą, absurdalnym humorem Monty Pythona i wnikliwym spojrzeniem na świat Oscara Wilde’a; pasjonat klasycznej motoryzacji i nowinek technicznych. Nauczanie łączy z zamiłowaniem do języka, który dla ucznia powinien być wyzwaniem i źródłem inspiracji do działania.

O przedmiocie

Język angielski to okno na świat. Teraz, gdy znikają granice, jedyna bariera, która może Was powstrzymać przed spełnianiem marzeń, to nieznajomość lub słaba znajomość języka angielskiego.

Na zajęciach rozwijamy bazę leksykalną i szlifujemy znajomość zagadnień gramatycznych niezbędnych w efektywnej komunikacji w języku obcym. Uczniowie rozwijają umiejętność słuchania i czytania ze zrozumieniem, uczą się spontanicznie reagować w najróżniejszych sytuacjach życia codziennego, sami tworzą rozbudowaną formę wypowiedzi ustnej i pisemnej.

Bogaty zakres tematyczny od spraw codziennych, szkolnych, poprzez świat przyrody, nauki i techniki, kultury, sztuki i sportu, po współczesne problemy cywilizacyjne to tylko niektóre z zagadnień. Różnorodność tematyczną uzupełniają elementy wiedzy o życiu, obyczajach i kulturze krajów anglojęzycznych ze szczególnym uwzględnieniem przygotowania naszych uczniów do funkcjonowania w wielokulturowym otoczeniu. Świadomość różnic kulturowych, wrażliwość i otwartość to kluczowe umiejętności dla wszystkich, którzy planują karierę na arenie międzynarodowej.

Rozszerzony zakres nauczania gwarantuje odpowiednią ilość zajęć językowych. Przed maturą nasi uczniowie będą cieszyć się komfortem swobodnej komunikacji w języku angielskim, umiejąc płynnie wypowiedzieć się na dowolny temat. Będą też dobrze znali strukturę arkuszy maturalnych i zawarte w nich wymagania. Język angielski to nie tylko konieczność w kontekście egzaminu dojrzałości. To przede wszystkim atut otwierający wiele drzwi. Trudne? Nieosiągalne? Skądże… Practice makes perfect.