Chemia

chemia liceum pleszew

Chcąc skrótowo opisać chemię, należy podkreślić, że zajmuje się ona badaniem zjawisk zachodzących w przyrodzie. Skupia się dokładniej na właściwościach substancji, które składają się na otaczający nas świat. Szczególną uwagę zwraca się tu na przemiany jakościowe substancji, ponieważ to one są najbardziej zagadkowymi kwestiami w tej dziedzinie

NAUCZYCIEL:

Bernadeta Raś
Wicedyrektor, tutoring, chemia

Kategorie

Podstawa

Chemia jest uznawana za podstawę wszelkich nauk o charakterze przyrodniczym. Jest też mocno powiązana z biologią czy geografią. Wiedzę z jej zakresu wykorzystuje się w wielorodnych branżach.

 

Chcąc skrótowo opisać chemię, należy podkreślić, że zajmuje się ona badaniem zjawisk zachodzących w przyrodzie. Skupia się dokładniej na właściwościach substancji, które składają się na otaczający nas świat. Szczególną uwagę zwraca się tu na przemiany jakościowe substancji, ponieważ to one są najbardziej zagadkowymi kwestiami w tej dziedzinie. Warto przy tym wiedzieć, że każde ciało składa się z pierwiastków i atomów, które są podstawowymi cząsteczkami, o których mowa w chemii.

 

Matura m. in. z tego przedmiotu umożliwia studia na: chemii, biologii, biotechnologii, genetyce i biologii eksperymentalnej, analityce medycznej, medycynie, dietetyce, farmacji, zdrowiu publicznym, położnictwie, pielęgniarstwie, pedagogice, pracy socjalnej, kierunku lekarsko-dentystycznym, higienie dentystycznej, mikrobiologii, technologii chemicznej, ochronie środowiska, inżynierii środowiskowej, inżynierii materiałowej, psychologii, filozofii, astronomii, etnologii i antropologii kulturowej, kognitywistyce, fizyce, energetyce i chemii jądrowej, rolnictwie, zootechnice oraz europeistyce.