Język niemiecki

NAUCZYCIEL:

Kategorie

Podstawa

Język niemiecki staje się w naszym kraju z roku na rok coraz bardziej popularny. Co zachęca tysiące ludzi do wyboru tego języka?

Szacuje się, że język niemiecki jest językiem ojczystym dla około 120 milionów ludzi. Nie dziwi więc fakt, że jest on jednym z najczęściej używanych języków w Europie.

Niemcy to jeden z naszych najważniejszych partnerów politycznych i gospodarczych.  Znajomość języka niemieckiego otwiera zatem ogromne możliwości biznesowe, a samo zapotrzebowanie na osoby posługujące się tym językiem w naszym kraju jest bardzo duże.

Dla młodych ludzi szczególnie kuszący jest fakt, że w Niemczech przyznawanych jest mnóstwo stypendiów uprawniających do studiowania. W ten sposób, nawet bez większego nakładu finansowego, można nie tylko uzyskać wiedzę i umiejętności oparte na innowacyjności Niemców, ale również odkryć niesamowitą  różnorodność świata muzyki, sztuki, literatury, turystyki oraz kulinariów naszych zachodnich sąsiadów.

A zapewne doskonale zdajemy sobie sprawę, że Niemcy podróżują po świecie najwięcej i najczęściej, co oznacza, że wszędzie można liczyć na spotkanie z grupą niemieckich turystów i tym samym wszędzie usłyszeć ich język. Znajomość języka niemieckiego pozwoli poczuć się komfortowo –  niezależnie od tego, czy będziemy chcieli poprosić o pomoc, czy znaleźć nowych znajomych. Porozumienie się nie będzie dla nas problemem.

Na wybór tego języka wpływają również jego jasne reguły gramatyczne o uporządkowanych i logicznych zasadach. Oczywiście zgodnie ze słynnym Ordnung muss sein