Grafika dekoracyjna - szare tło

Język niemiecki

Nauczyciel przedmiotu

Mirela Robakowska

Mirela Robakowska

Dyplomowana nauczycielka j. niemieckiego, informatyki i historii. Pasjonatka nowych technologii oraz ich wszechstronnego wprowadzania do nauczania przedmiotowego. Jest autorką publikacji z zakresu wykorzystania TIK w nauczaniu. Prowadzi warsztaty i szkolenia stacjonarne oraz e-learningowe dla nauczycieli. Lubi dobrą książkę, kino i podróże.

O przedmiocie

Szacuje się, że język niemiecki jest językiem ojczystym dla około 120 milionów ludzi. Nie dziwi więc fakt, że jest on jednym z najczęściej używanych języków w Europie.

Niemcy to jeden z naszych najważniejszych partnerów politycznych i gospodarczych.  Znajomość języka niemieckiego otwiera zatem ogromne możliwości biznesowe, a samo zapotrzebowanie na osoby posługujące się tym językiem w naszym kraju jest bardzo duże.

Dla młodych ludzi szczególnie kuszący jest fakt, że w Niemczech przyznawanych jest mnóstwo stypendiów uprawniających do studiowania. W ten sposób, nawet bez większego nakładu finansowego, można nie tylko uzyskać wiedzę i umiejętności oparte na innowacyjności Niemców, ale również odkryć niesamowitą  różnorodność świata muzyki, sztuki, literatury, turystyki oraz kulinariów naszych zachodnich sąsiadów.

A zapewne doskonale zdajemy sobie sprawę, że Niemcy podróżują po świecie najwięcej i najczęściej, co oznacza, że wszędzie można liczyć na spotkanie z grupą niemieckich turystów i tym samym wszędzie usłyszeć ich język. Znajomość języka niemieckiego pozwoli poczuć się komfortowo –  niezależnie od tego, czy będziemy chcieli poprosić o pomoc, czy znaleźć nowych znajomych. Porozumienie się nie będzie dla nas problemem.

Na wybór tego języka wpływają również jego jasne reguły gramatyczne o uporządkowanych i logicznych zasadach. Oczywiście zgodnie ze słynnym „Ordnung muss sein…”